Terapia rodzin

Terapia rodzin to spotkania przeznaczone dla osób, które zauważyły trudności w relacji rodzinnej. Problemy w komunikacji z członkami rodziny, narastające konflikty, frustracja, niemożność zrozumienia emocji drugiej osoby, stopniowe wycofanie się z relacji rodzinnej. Z takimi problemami najczęściej spotykają się rodziny, które zauważają przeszkody w ich wspólnym życiu. Wspólna rozmowa nie zawsze przebiega zgodnie z planem. Często towarzyszące emocje uniemożliwiają skutecznie porozumienie się. Pomocy można szukać u psychoterapeuty, którego obecność potrafi ustabilizować napiętą sytuację rodzinną i umożliwia spokojną rozmowę. Wspólne wypracowanie rozwiązań może okazać się trudne, ale nigdy nie jest niemożliwe. Zrozumienie emocji członków rodziny, zmierzenie się z ich obawami i żalami może pomóc w poprawie relacji rodzinnych.

Terapia przeznaczona jest również dla rodzin, które zauważyły niepokojące sygnały w zachowaniu dziecka. Wybuchy złości, nagła agresja, płaczliwość, poczucie dużego lęku, zaburzenia odżywiania czy depresja. Te niepokojące sygnały mogą dotyczyć zarówno dorosłych członków rodziny, jak i dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym oraz młodzieży. Terapia rodzinna w przypadku dzieci odbywać się może zarówno ze wszystkimi członkami rodziny, jak i indywidualnie z dzieckiem. Ustalenie spotkań indywidualnych dla dzieci może zostać połączone ze spotkaniami z konkretnymi członkami rodziny.

250 ZŁ / SESJA   Umów się

Kiedy udać się do psychoterapeuty na terapię rodzinną?

Terapia dla rodzin jest zalecana, kiedy członkowie rodziny mają trudności ze wzajemną komunikacją. Problemy z porozumieniem się i ciągłe kłótnie to nie jedyne sygnały świadczące, że w rodzinie pojawiają się trudności we wspólnym codziennym życiu. Wycofanie się i unikanie kontaktów to również sygnały, które powinny niepokoić. Niekiedy rozwiązanie konfliktów niesie za sobą tak duży bagaż złych doświadczeń, że ciężko jest uporać się z tym samemu. Terapia dla rodzin pozwala uwolnić swoje emocje, zrozumieć intencję drugiego człowieka, otworzyć się na szczere wyznania i odbudować na nowo relacje rodzinne. Terapia rodzinna może pomóc wypracować pewne schematy, rozwiązać trudności i wnieść zrozumienie oraz spokój do rodzinnej atmosfery życia codziennego.

 

Terapia dla rodzin Krosno

Terapia dla rodzin może odbywać się stacjonarnie w mieście Krosno. Na spotkania należy umówić się telefonicznie lub przez formularz kontaktowy. Rozmowa terapeutyczna odbywa się z członkami rodziny i psychoterapeutą w zacisznym, prywatnym miejscu, zapewniającym całkowitą dyskrecję. Plan spotkań ustalany jest indywidualnie. 

Terapia dla rodzin Krosno – umów się na wizytę z psychoterapeutą, poszukaj pomocy i wsparcia w rozwiązaniu rodzinnych konfliktów.

 

Terapia dla rodzin Online

Terapia rodzinna może być prowadzona również przez internetową platformę ZOOM. Terapia dla rodzin online pozwala na spotkania z psychoterapeutą bez względu na lokalizację. Problemy, które uniemożliwiają współżycie z członkami rodziny, mogą skutecznie przeszkadzać w codziennym życiu. Znalezienie pomocy w wypracowaniu odpowiednich schematów i poprawie relacji rodzinnej może z powodzeniem być prowadzone również przez Internet.

Od powodzenia terapii online, podobnie jak w przypadku terapii dla rodzin w Krośnie, zależą jedynie chęci członków rodziny. Wspólna rozmowa z psychoterapeutą i osobami uczestniczącymi w terapii rodzinnej pozwoli wypracować rozwiązania i zmierzyć się z konfliktami na neutralnym gruncie. Szczerość i zrozumienie emocji drugiej osoby, zmierzenie się z problemami i odnalezienie wspólnego języka to kluczowe elementy terapii rodzinnej. 

 

Psycholog dziecięcy

Dzieci i ich zachowanie często przysparzają trudności w komunikacji całej rodziny. Pojawienie się niepokojących sygnałów w zachowaniu dziecka powinno być niezwłocznie skonsultowane z psychologiem dziecięcym. Dzieci inaczej odczuwają emocje i inaczej reagują na sytuacje stresowe, konfliktowe czy dla nich niezrozumiałe. Osoby dorosłe z otoczenia zwykle są pierwszymi obserwatorami zmian zachowań dzieci i młodzieży. Dziecko nie zawsze zrozumie, że jego zachowanie może powodować niepokój, dlatego tak ważna jest obserwacja zmian i odpowiednie reagowanie. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży to proces, który pomaga zmierzyć się z emocjami i wypracować odpowiednie schematy w zrozumieniu pewnych zachowań.

 

W jakich przypadkach warto udać się do psychologa dziecięcego?

Pierwsze sygnały świadczące o tym, że w otoczeniu lub psychice dzieci dzieje się coś złego, nie zawsze mogą być widoczne na pierwszy rzut oka. Obserwacja dziecka i jego zachowań jest niezwykle ważna. Zazwyczaj pierwszymi osobami, które mogą zauważyć niepokojące znaki są osoby z najbliższego otoczenia. Nie jest to jednak regułą i rodzic lub bliska osoba nie zawsze jest w stanie dostrzec, że u dziecka zaszły pewne zmiany. Osobami, które mogą sugerować, że w życiu dziecka pojawiły się problemy, z którymi dziecko nie potrafi sobie poradzić, mogą być również nauczyciele wychowania przedszkolnego lub szkolnego.

 

Z jakimi problemami mierzą się dzieci?

Psycholog dziecięcy Krosno – jeśli zauważyłeś trudności lub zmiany w zachowaniu dziecka i potrzebujesz pomocy, umów się na wizytę.

Psycholog dziecięcy zajmuje się przede wszystkim diagnozą problemu lub zaburzeniami u dzieci. Rozmowy z dziećmi przeprowadzane są z delikatnością, zrozumieniem, otwartością. Zrozumienie problemu, z którym mierzy się dziecko, jest kluczowe do podjęcia dalszych działań. Rozmowa z psychologiem dziecięcym odbywa się w spokojnym, dyskretnym miejscu. W rozmowie mogą uczestniczyć rodzice, jak i najbliżsi z otoczenia pacjenta.

Najnowsze na blogu